Integracja zespołu podstawą sukcesu firmy


Któż z nas nie lubi spotkać się w nieco luźniejszej atmosferze, bez krawata i garnituru, za to w gronie znajomych i w niecodziennym miejscu? Chyba każdy potrzebuje czasem oddechu od codziennej rutyny. Tyczy się to również pracy. Nic więc dziwnego, że pracodawcy coraz częściej starają się zorganizować swoim podwładnym czas oraz rozrywkę. Dlaczego? Korzyści dla firmy lub korporacji mogą być naprawdę wymierne.
Po pierwsze imprezy firmowe Poznań stanowią doskonałą okazję do głębszej i trwalszej integracji zespołu. Spece od budowania trwałych relacji w środowisku pracowniczym używają angielskiego określenia „team building”. Dzięki temu właściciel firmy może stworzyć prawdziwy zespół osób, które są kimś więcej niż tylko przypadkowymi realizatorami powierzonych im zadań. Efektywność i wydajność dobrze zintegrowanej grupy szybko przekładają się na dochód wypracowywany przez przedsiębiorstwo.
Po drugie zorganizowanie firmowej imprezy to bardzo dobry pretekst do bliższego poznania swoich podwładnych. Czy jest taki dyrektor lub kierownik, który nie chciałby lepiej poznać ludzi odpowiedzialnych za pomyślny los jego biznesu? Spływ kajakowy, skok ze spadochronem, wspinaczka lub leśna wyprawa to wyśmienite okazje do zamienienia choćby tylko paru przyjacielskich słów z każdym z pracowników.
Inną korzyścią płynąca dla pracodawcy z organizacji imprez firmowych jest pozytywny efekt reklamowy. Firma przedstawia się w ten sposób, jako otwarta, dynamiczna i zapewniająca dobrą atmosferę. To może przyciągnąć do niej nowych współpracowników i w efekcie zwiększyć osiągane zyski. Polecamy: lampy z drewna.