Na co zwrócić uwagę podczas wybierania kurtyny paskowej?


Kurtyna paskowa nie zawsze musi być dokładnie tak samo wyglądającym i tak samo sprawdzającym się produktem. Pomimo iż wykorzystuje się ją głównie w przemyśle, nawet w tej przestrzeni może odgrywać zróżnicowane role, dlatego nie powinno się przypisywać jej żadnych konkretnych właściwości. Jeżeli chce się taką kurtynę paskową kupić, należy dokładnie określić własne oczekiwania względem tego produktu. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o ustalenie jego ogólnego rozmiaru i dopasowanie go do miejsca, w którym kurtyna ma zagościć. Wbrew pozorom nawet materiały wykorzystywane do produkcji kurtyn potrafią być bardzo różne. Różne są bowiem odmiany folii PCV, z której się je tworzy.

Najważniejsze jest jednak odpowiednie dopasowanie produktu do zaplanowanego sposobu eksploatacji. Kupując kurtynę paskową, raczej wie się już, do czego będzie ona używana. Pasy gładkie stosowane są w przypadku kurtyn dobieranych do szlaków pieszych, po których pracownicy zwykle poruszają się na własnych nogach, nie używając na nich żadnych maszyn czy specjalnych roboczych pojazdów. Z kolei pasy wzmocnione są niezbędne dla ruchu mechanicznego. Najpierw trzeba więc wyznaczyć rolę dla nowej kurtyny wraz z jej sposobem eksploatacji, by dzięki temu móc zdecydować się na jej odpowiedni rodzaj.

To, co wymaga też sprawdzenia, to warunki, w jakich kurtyna paskowa będzie na ogół przebywać. Chodzi tu zarówno o temperaturę powietrza, jak i poziom wilgotności otoczenia czy nawet wystawienie na działanie wiatru bądź jeszcze innych czynników atmosferycznych. Kurtyny paskowe mogą być stosowane na zewnątrz, ale tylko w przypadku gdy zostaną odpowiednio do tego przystosowane i gdy zostaną wzmocnione specjalnymi powłokami. Na ogół budujące je paski będą grubsze. Taka struktura zapewni im bowiem jeszcze lepszą trwałość i odporność.

Na sam koniec zaleca się jeszcze zwrócić uwagę na miejsce montażu. Szerokość pasów i zarazem ich ilość muszą zostać dopasowane do wysokości i ogólnej wielkości przegrody. Montaż okaże się wtedy bezproblemowy.

Dodatkowe informacje znajdziesz na: https://izolacyjnie.pl/